Snad každý chce občas vypadnout z každodenní pracovní či studijní rutiny, která je mnohdy velmi náročná. Jistě znáte různé druhy zábavy nebo relaxace, ale možná někdy máte pocit, že by to chtělo něco nevšedního, něco extra; silný zážitek, o kterém budete moct ještě dlouho vyprávět a hned tak na něj nezapomenete. V poslední době se množí nabídky zajímavých forem zábavy , které v zahraničí již dávno znají, ale u nás jsou novinkou. Pokud tedy patříte mezi ty, co by chtěli zažít něco nového, čtěte dále, protože pro vás máme TOP 5 neotřelých způsobů zábavy dostupných v České republice.
1) Laser game
Ačkoliv se týmová sportovní hra s laserovými zbraněmi v moderní podobě u nás poprvé objevila už v roce 2007, do širšího povědomí se dostává teprve v posledních letech. Hra probíhá v tmavé aréně s osvětlenými překážkami a její princip spočívá v tom, že se hráči snaží získat co největší počet bodů tím, že zasáhnou co nejvíc protihráčů. Zásahy laserovým paprskem snímá vesta, takže se jedná o naprosto bezpečnou formu zábavy, byť je hra hodně akční.
2) Zorbing
Adrenalinovou aktivitu původem z Nového Zélandu si můžete vyzkoušet aktuálně na osmi místech v České republice. Jedná se o jízdu uvnitř třímetrové plastové koule (tzv. zorb), která se s vámi kutálí z kopce dolů a může nabrat rychlost až 50 km/h. Ačkoliv to může vypadat děsivě, je to opět naprosto bezpečné: zorbonaut je připoután uvnitř koule, která je lanky propojena s vnější koulí.
3) Fear House
Toto je opravdová lahůdka, kterou si u nás můžete vychutnat pouze v Praze. Prague Fear House je zatím jediný dům hrůzy ve střední Evropě a inspiruje se podobnými strašidelnými domy v USA. Jeho unikátnost spočívá v tom, že se k němu váže děsivý příběh a vy se během prohlídky setkáváte s jeho postavami ztvárněnými živými herci. Lze si vybrat mezi klasickou prohlídkou a hardcore prohlídkou, kterou můžete absolvovat pouze sami bez doprovodu, a herci s vámi během ní mohou navázat přímý kontakt…
4) Neviditelná výstava
Unikátní výstava v Praze, přebírající maďarský koncept z roku 2007, není jen zajímavým druhem zábavy, ale také prostředkem k porozumění lidem, kteří přišli o jeden ze zásadních smyslů – zrak. Návštěvníci se na několik desítek minut ocitnou v naprosté tmě a projdou velmi realistickými simulacemi několika různých prostředí včetně např. městské ulice a vyzkouší si tak, jaké to je být úplně slepý… Výstavou provázejí úplně nebo částečně nevidomí průvodci.
5) Labyrintárium
Zcela jedinečnou formu aktivního odpočinku nabízí labyrintárium v areálu zámku Loučeň – jediné jak v České republice, tak v Evropě. Zámecký park skýtá na ploše 23 hektarů celkem 12 různých labyrintů a bludišť, propojených naučnou stezkou. Každé bludiště či labyrint je navíc vyrobeno z jiného materiálu, takže rozhodně nečekejte, že to bude „na jedno brdo“. Procházení labyrinty je zajímavou aktivitou se specifickou, v jistém smyslu magickou atmosférou.